2014-YDUS Genel Cerrahi TUK Kayıt Duyurusu!

2014-YDUS Yerleştirme sonuçları 10 Şubat 2015 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanmıştır. Ancak Genel Cerrahi -Genel Şirürji Testinde yer alan bazı soruların iptali ile ilgili açılmış olan davalarda mahkeme kararı beklendiği için bu alanla ilgili yerleştirme sonuçları yukarıda anılan tarihte açıklanamamıştır.

Bu alanda yer alan bazı soruların iptali ile ilgili açılmış olan davalar geri çekildiğinden bu alandaki yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanmıştır.

YERLEŞTİRİLMESİ YAPILMIŞ ADAYLARIN DİKKATİNE…

Bakanlığımız eğitim ve araştırma hastaneleri ile Bakanlık adına üniversitelere ÖSYM tarafındanyerleştirme işlemi yapılan adaylar  6-19 Mart 2015 tarihleri arasında (on iş günü) kayıt işlemleri için gerekli olan evraka aşağıdaki linklerden ulaşabileceklerdir.

  1. Adayların, Eğitime Başlama Dilekçesini (form 17a) aşağıdaki adrese APS veya özel kargoyoluyla göndermeleri gerekmektedir.
  2. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimine süresi içinde ulaşmamış evrakın posta veya kargodaki gecikmelerinden Sağlık Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.
  3. Yabancı uyruklu adayların Eğitime Başlama Dilekçesini (form 17b) şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.
  4. ÖSYM Başkanlığınca yapılan bu yerleştirme ile ilgili kayıt başvuru işlemleri 6-19 Mart 2015 tarihleri arasında yapılabilecektir.

ÖNEMLİ NOT:
Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversite tıp fakültelerindeki uzmanlık eğitimi programlarına yerleştirilenler dışındaki adayların yerleştirildikleri kuruma müracaat etmeleri gerekmektedir.
Adaylara önemle duyurulur.

 

ADRES:

Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimi;

(Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü)

Mithatpaşa Cad. No:3; 06434 Sıhhiye / ANKARA

Başvuru Dilekçesi için link:

Genel Kontenjanlara Yerleşenler için: Eğitime Başlama Dilekçesi Örneği (form 17a)

Yabancı Uyruklu Kontenjanına Yerleşenler için: Eğitime Başlama Dilekçesi Örneği (form 17b)

İLAVE SORULARINIZ İÇİN TEL:

(312) 585 1540

Benzer yazılar

2023-TUS 1. Dönem: Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

2023-TUS 1. Dönem Sınavı ile 2023-STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem Sınavı: Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı …