2020 YDUS Dahiliye Soru iptal davası

Bir hafta önce yapılan ÖSYM Duyurusu;
“İç Hastalıkları Testinde yer alan bazı sorulara iptal davası açılmış olması sebebiyle bu alanla ilgili değerlendirme işlemleri idari yargı kararı sonrasında yapılacaktır.”
.
Dava için CİMER’e yazılan ve ÖSYM’ye yazılan mesajlarda henüz davanın kimin ya da kimlerin açtığı, hangi soru veya sorulara dava açıldığı henüz belli değil. Aslında ÖSYM soru iptal davası var diye duyuru yaptığına göre dava açanı ve hangi sorulara açtığını bildiğini düşünüyoruz. Bu konuda gerekli yerlere baskı kurarak bu öğrenilebilir.
.
Dava ne kadar sürer?
Bu sorunun cevabını şuan vermek çok zor. Bilir kişilere soruların gitmesi, soruların bilir kişilerden dönmesi, ÖSYM’nin buna itiraz edip etmemesi, davacı avukatının bilirkişi raporuna itiraz edip etmemesi, yeni bir bilirkişi raporunun istenip istenmemesi, davayı yürüten hakimin hızı ve mahlemin dava sürecini ne kadar hızlandırıp hızlandırmayacağı gibi soruların olduğu çok uzun bir yasal süreç mevcut.

Dava en kısa sürede nasıl sonuçlanır?
Davacının davasından çekilmesi
ÖSYM’nim davalı soruları bilirkişiye gitmeden iptal etmesi gibi durumlarda çok kısa sürede sonuçlanır.
Diğer şekilde yargının sonuçlanması en yakın 3 ay süreceğini tahmin etmekteyiz.

Konu hakkında bilgi sahibi oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

2020 ydus dahiliye telegram grubu ve yandal.net forumlarımdan konuyu takip edebilirsiniz.

[instagramy name=yandalsinavi style=default info_pos=top info_layout=1 shape=square size=70 media=1 layout=grid link=file columns=1 speed=3000 effect=blindX window= 1 logo= 1 ]

Benzer yazılar

2022-YDUS: Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

  26 Nisan – 02 Mayıs 2023 tarihleri arasında tercihleri alınan 2022 Tıpta Yan Dal Uzmanlık …