2023-YDUS 1. Dönem Sınavı: Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

 

4 Haziran 2023  tarihinde uygulanan 2023 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2023-YDUS 1. Dönem) adaylarının cevap kağıtlarının çizimleri, cevap kağıtlarına yaptıkları kapsamlılerin optik okuyucular tarafından okumayla elde edilen cevapları ve soruların doğru cevapları, ÖSYM’nin  https:// ais.osym.gov.tr  ​​adresinden  18 Temmuz 2023  tarihinde saat  17.15’ten  itibaren  10 gün boyunca  erişime açılmıştır.

Adalar; ÖSYM’nin  https://ais.osym.gov.tr  ​​gönderdi TC kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş göstergeleri ile ilgili sınav ve “ Cevap Kâğıdı Görüntüleme ” ekranını verdiği sınavlarda cevap kâğıdı çıktıları, tamamlamalarını, geçişlerinin optik okuyucularla okunmasıyla elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebilecektir. Ayrıca adaylar; Adayın cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap gösterme ve yanıtlama doğru yanıt ile ilgili yaratıkların vermiş olduğu yanıtı görebilecektir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfa, adayların testlerindeki toplam doğru, yanlış ve boş cevapları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, bilgilendirme amacı ile yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge sınırsız taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM yapısının kayıtlı bilgileri esas alınır

Benzer yazılar

Uzmanlık değişimine 15 kişi başvurdu, 760 kontenjan boş kaldı!

2022 YDUS uzmanlık Değişiminde tercih eden kişi sayısı 15 kişi olup açılan 766 kontenjana toplam …