Klinik Şefi, Şef Yardımcısı ve Başasistan Ek Yerleştirmesi Yapılacak

Sağlık Bakanlığından duyuru….
Bakanlığımız eğitim ve araştırma hastanelerine klinik şefi, klinik şef yardımcısı ve başasistan kadrolarına yapılacak atamalarla ilgili olarak yapılan bilim sınavı ve sözlü sınav neticesinde yerleştirme yapılamayan kadrolara;

          Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde Klinik şefi, Klinik Şef Yardımcısı ve Başasistan kadrolarına yapılacak atamalarda uygulanacak sınavlara ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmeliğin 11. Maddesinin değişik 3. Paragrafındaki “Yerleştirme neticesinde ilan edilen kadrolardan herhangi bir sebeple boş kalanlara, sınavlarda başarılı olup bir kadroya yerleşmeyen adaylardan yeniden tercih alınarak asıl yerleştirmedeki usule göre ek yerleştirme yapılır.” Hükmüne İstinaden ek yerleştirme yapılacaktır.

            EK YERLEŞTİRME BAŞVURUSUNDA BULUNABİLMEK İÇİN;

            Bakanlığımızca yapılmış yazılı ve sözlü sınavları neticesinde her bir sınav için en az 60 ve üzeri puan almak kaydıyla başarılı olmak ve

            Başarılı olduğu halde herhangi bir kadroya yerleştirilememiş olmak gerekmektedir.

Her iki şartı birlikte sağlayan adaylar; ilk başvurularında atanmak istedikleri unvanda ilan edilen kadrolardan en fazla üç tercih yapabileceklerdir.

TERCİH YAPACAK ADAYLAR EKLİ EK YERLEŞTİRME BAŞVURU FORMUNU KULLANACAKLARDIR.

Ek yerleştirme başvuruları 04-11 Temmuz 2011 tarihleri arasında mesai saatleri (sabah 09.00- akşam 18.00 saatleri) içerisinde yapılacaktır.

Ek yerleştirme başvuru formu doldurularak Bakanlığımız segm@saglik.gov.tr  adresine gönderilecek ve belgenin aslı da doğrudan (elden) veya Kargo yoluyla aşağıda yer verilen adrese intikal ettirilecektir.

Adres :

Süha OKTAY, Zeynep COŞKUN, Mustafa KAYA ya da Nuray KÜÇÜK adına
Sağlık Bakanlığı
Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğü
Prof.Dr.Nusret Fişek Caddesi No:41
                        Sıhhiye – ANKARA
Ek yerleştirme başvuru formu için tıklayınız

Tercih yapabileceğiniz kadroları görmek için tıklayınız

Benzer yazılar

2023-TUS 1. Dönem: Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

2023-TUS 1. Dönem Sınavı ile 2023-STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem Sınavı: Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı …

Bir cevap yazın