Sağlık Bakanlığı ve SB Adına Yerleşenler için kayıtlı evraklar

YERLEŞTİRİLEN ADAYLARIN DİKKATİNE!

Bakanlığımız eğitim ve araştırma hastaneleri ile Bakanlık adına üniversitelere ÖSYM tarafından yerleştirme işlemi yapılan adayların 11-24 Şubat 2015 tarihleri arasında (on iş günü) yapılacak kayıt işlemleri için gerekli olan evraka aşağıdaki linklerden ulaşılabilmektedir.

  1. Adayların, EK-1G ve EK-2’de yer alan dilekçe, belge ve beyanını süresi içindeMithatpaşa Caddesi No:3 06434 Sıhhiye /ANKARA adresindeki Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Gelen Servisine APS veya özel kargo yoluyla göndermeleri gerekmektedir.
  2. Hangi yolla teslim edilirse edilsin evraka süresi içinde tarih ve sayısı alınmış olması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimine süresi içinde kayda girip tarih ve sayı alınmamış evrakın posta veya kargodaki gecikmelerinden Sağlık Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.
  1. Yabancı uyruklu adayların gerekli belge ve beyan (EK-1Y) evrakını şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.
  2. İlgili sınav dönemine ait kayıt işlemleri süresi ÖSYM Başkanlığınca yapılan ilan tarihinden bir gün sonra başlar.

ÖNEMLİ NOT:
Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversite tıp fakültelerindeki uzmanlık eğitimi programlarına yerleştirilenler dışındaki adayların  yerleştirildikleri kuruma müracaat etmeleri gerekmektedir.
Adaylara önemle duyurulur.

EKLER:

1-EK-1G (Genel Dilekçe Örneği) için tıklayınız.

2-EK-1Y (Yabancı Uyruklu Dilekçe Örneği) tıklayınız.

3-EK-2 (Askerlik, Sağlık ve Adli Sicil Durum Beyanı) tıklayınız.

 

 

İLAVE SORULARINIZ İÇİN TEL:

(312) 585 1540

(312) 585 1549

Benzer yazılar

2014 YDUS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI

 Ek Yerleştirme Sonuçları için tıklayın… Ek Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler Kim nereyi kazandı?  Kayıt …