TTB: YDUS sonuçları neden açıklanmıyor?

2014 yılında yapılan Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı yerleştirme sonuçları hala açıklanmadı. 8 Ocak’ta sınav sonuçlarının açıklandığı ve adayların 26 Ocak’ta tercihlerini bildirdikleri bu Sınav’ın yerleştirme sonuçları, aradan 15 gün geçmesine karşın bir türlü açıklanmadı.

Adayların yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin olarak ÖSYM’ye başvurduklarında, herhangi bir açıklama alamadıkları ve sadece beklemeleri gerektiğinin söylendiği bu durum kabul edilemez.

Sadece 2960 kişinin katıldığı bir sınav sonucunda yerleştirme işleminin bu kadar uzun sürmesi ve sınav sorularının açıklanmamasından başlayarak işlemlerin bütünüyle kapalı biçimde yapılması, ister istemez çeşitli kaygılara, puanların farklılaştırıldığı, sıralamanın değiştirildiği gibi söylentilere sebep olmaktadır.

Bütün bunlar ÖSYM Başkanlığına iletilerek; gecikmenin nedenlerinin açıklanması, yerleştirme işleminin ivedilikle ve açıklıkla yapılması ile bütün sınav ve yerleştirme süreçlerinin en azından adayları her aşamada bilgilendirerek yürütülmesi talep edilmiştir.

Türk Tabipleri Birliği
Merkez Konseyi

Benzer yazılar

2022 YDUS Sınav Takvimi Açıklandı

Başvuru tarihi: 11.10.2022 – 19.10.2022 Geç Başvuru Tarihi: 16.11.2022 Sınav Tarihi: 18.12.2022