Ürojinekoloji yan dal olsun isteği

Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Fuat Demirci, “Sağlık Bakanlığı’na ürojinekolojinin yan dal olması amacıyla tekrar başvurmak için hazırlık yapıyoruz” dedi.

Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği’nce düzenlenen 6. Ulusal Ürojinekoloji Kongresi, Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde başladı.

Açılışta konuşan Demirci, kongre boyunca ürojinekoloji konusunun ele alınacağını söyledi.

Demirci, kongrede, konusunda uzman yerli ve yabancı katılımcıların bilgi ve birikimlerini paylaşacağını belirtti.

Dernek olarak uluslararası alanda işbirliği için önemli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Demirci, “Ürojinekolojinin yan dal olmasıyla ilgili çalışma yapıyoruz. Daha önce yan dal olması için Sağlık Bakanlığı’na yaptığımız başvuru, YÖK tarafından onaylanmadığı için, reddedilmişti. Bu gelişmeden sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde bilim dalı kuruldu. Şimdi de Sağlık Bakanlığı’na ürojinekolojinin yan dal olması amacıyla tekrar başvurmak için hazırlık yapıyoruz” diye konuştu.

Pelviktaban-gebelik ve doğum ilişkisi, cinsel fonksiyon bozuklukları ve kozmetik jinekoloji konularının da ele alınacak kongrede, geçen yıllarda olduğu gibi önemli konularda kurslar olacak.

Benzer yazılar

2023-TUS 1. Dönem: Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

2023-TUS 1. Dönem Sınavı ile 2023-STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem Sınavı: Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı …